در این مقاله دو نوع کارت بانکی اعتباری و نقدی توسط خانم شیما کاتوزیان مورد بررسی قرار گرفته و تفاوت اونها و همچنین نهوه دریافت کارت های اعتباری به صورت ساده ، زیبا و صحیح توضیح داده شده است.

حتما تا به حال نام کردیت کارد و یا کارت اعتباری را شنیده اید و کنجکاو در پی اینکه این چه نوع کارت و حسابی است و آیا اینکه در ایران نیز کارت اعتباری صادر می شود؟ قبل از هر چیزی باید بگم که خیر در ایران کارت اعتباری وجود ندارد و به همین دلیل است که مردم ما آشنایی کمتری با این آن دارند.

کارت اعتباری شما هیچ ربطی به حساب بانکی شما نداره ، شرکت هایی وجود دارند که به اسم شرکت های کارت اعتباری مثل American Express ، Chase و یا شرکت های دیگه بدون اینکه شما حساب بانکی در اونها داشته باشین می تونین حساب اعتباری باز کنین؛ اعتبار به این معنی هست که شرکتی که به شما کارت اعتباری داده به شما اعتماد میکنه و اعتباری رو مثلا در قالب ماهانه 3000 دلار در اختیار شما قرار میده ، مثلا شما می تونین برین توی سوپر مارکت و بدون اینکه پولی توی حسابتون داشته باشین با استفاده از کارت اعتباری که دارین 2000 دلار خرید کنین ( شما هیچ پولی پرداخت نمی کنین ) حالا شما تا 1 ماه فرصت دارین که مقدار اعتباری که استفاده کردین رو پرداخت کنین ، ( البته بستگی به قرارداد شما با شرکت اعتباری داره که میتونین حتی تا 6 ماه هم مهلت پرداخت داشته باشین ).

کارت نقدی یا دبیت کارد

و اما Debit card همون کارت های بانکی هست که ما در ایران استفاده می کنیم، فرق کارت اعتباری و کارت نقدی در اینه که ما در استفاده از کارت اعتباری پول نقد پرداخت نمی کنیم و برای استفاده از کارت نقدی باید پول توی حساب ما وجود داشته باشه وگرنه نمی تونیم از اون استفاده کنیم.
برای درک بهتر این موضوع و دریافت اطلاعات بیشتر دعوت می کنم که توضیحات خانم شیما کاتوزیان در این مورد رو بشنوید.