آموزش نو
قالب Travel
قالب Traveler – بهترین قالب گردشگری و رزرواسیون وردپرس
قالب foton
قالب Foton – قالب چند منظوره وردپرس
قالب کانسپت
قالب Concept Seven – قالب شرکتی وردپرس

درمان دندان درد با ۸ داروی طبیعی(سریع)

درمان دندان درد با 8 داروی طبیعی(سریع)

بهترین راه درمان دندان درد چیست؟ آیا با داروهای گیاهی و طبیعی می توان درد دندان را رفع کرد؟ درمان خانگی و فوری دندان درد چیست؟طب سنتی چه پیشنهادی برای درد دندان دارد؟

دندان درد تمرکز، آرامش و حواس تان را فلج می کند. و رمق انجام هیچ کاری را برای تان باقی نمی گذارد.

توجه به بهداشت دهان و دندان بسیار ضروری و مهم می باشد.پوسیدگی دندان یکی از مهم ترین دلایل دندان درد می باشد. باکتری های دهان که از قند و نشاسته بجای مانده روی دندان ها تغذیه می کنند. و از خود اسیدهایی را تولید می کنند که به تدریج مینای دندان را از بین می برد. و موجب دندان درد می شود.

در این مطلب برای آرام کردن درد شما، نسخه های طبیعی، ارزان و بی ضررتری را پیشنهاد کردیم.. پس به این نسخه ها اعتماد کنید و با ما همراه باشید.

درمان دندان درد با ۸ داروی طبیعی

داروی طبیعی درمان دندان درد:محلول آب نمک

درمان دندان درد با 8 داروی طبیعی(سریع)
آسانترین روش خانگی درمان دندان درد

نمک یک ضدعفونی کننده قوی می باشد. پس اگر درد دندان شما به خاطر عفونت ایجاد شده باشد، استفاده از نمک می تواند زودتر از هر راه دیگری شما را آرام کند. آب نمک دور دندان را ضدعفونی می کند. و مایع هایی که باعث التهاب می شوند را خارج می کند.

روش استفاده از محلول آب نمک برای درمان درد دندان

یک قاشق چای خوری نمک را در یک فنجان آب جوش حل کنید تا داروی فوق العاده ای بسازید. این محلول التهاب را کم کرده و بقایای آلودگی را از دهان شما پاک می کند. ۳۰ ثانیه آن را در دهان تان بچرخانید و بعد بیرون بریزید.

اگر هم حوصله درست کردن آب نمک را ندارید، یک سرم نمکی از داروخانه بخرید و تا چند روز از محلولی که در سرم وجود دارد غرغره کنید.

داروی گیاهی برای دندان درد:روغن میخک

درمان دندان درد با 8 داروی طبیعی(سریع)

نسخه طب سنتی برای درمان دندان درد روغن میخک می باشد.

میخک، یک داروی گیاهی برای تسکین دندان درد می باشد. در این گیاه، یک مسکن طبیعی وجود دارد که البته در صورت استفاده درست، به آرام شدن درد شما کمک خواهد کرد.

نکته مهم :اگر بافت لثه یا زبان تان حساس باشد، ریختن روغن روی منطقه درد می تواند حال تان را بدتر کند، پس برای گرفتن نتیجه دلخواه تان از  روش زیر استفاده کنید.

روش استفاده از روغن میخک برای درمان درد دندان

دو قطره از روغن میخک را روی یک پنبه بریزید و آن را تا زمان فروکش کردن درد، پشت دندان تان قرار دهید. اما می توانید سراغ راه طبیعی تری هم بروید. کافی است یک دانه میخک را آنقدر بجوید که روغنش بیرون بیاید.

میخک را می توانید به مدت نیم ساعت یا تا زمانی که دردتان آرام بگیرد، در دهان خود نگه دارید.

داروی گیاهی برای درد دندان:دم کرده نعناع

درمان دندان درد با 8 داروی طبیعی(سریع)
درمان گیاهی دندان درد

از جمله از راه های طبیعی و پیشنهاد طب سنتی برای رفع درد دندان استفاده از دم کرده نعناع می باشد.

دمنوش نعناع هم عطر خوبی دارد و هم می تواند به عنوان یک بی حس کننده خوب مورد استفاده قرار بگیرد. البته تنها دمنوش نعناع نیست که درد شما را آرام می کند، بلکه چای سیاه هم خاصیت ضد التهاب دارد و با کم کردن تورم می تواند به کاهش درد هم کمک کند.

برای گرفتن نتیجه بهتر از این دو نوشیدنی نعناع و چای سیاه، به شیوه زیر عمل کنید:

یک قاشق چای خوری نعنا خشک را در یک فنجان آب جوش بریزید و برای دم کشیدنش ۲۰ دقیقه صبر کنید. وقتی که دمنوش تان خنک شد، آن را در دهانتان بچرخانید و بعد بیرون بریزید.

اگر هم نعناع در دسترس ندارید و می خواهید از چای سیاه استفاده کنید، یک تی بگ را خیس کنید و روی ناحیه دردناک بگذارید و یا اینکه چای سیاه گسی را درست کنید و پس از خنک شدن، آن را چند بار در دهان تان غرغره کنید.

داروی گیاهی برای رفع دندان درد:سس زنجبیل و فلفل

درمان دندان درد با 8 داروی طبیعی(سریع)
رفع درد دندان

 

زنجبیل و فلفل هر دو داروهای ضد درد هستند. شما می توانید هر کدام از این دو ادویه را به طور جداگانه مورد استفاده قرار دهید، چراکه هر دوی این مسکن ها، پیام تسکین درد را به مغز می فرستند. اما برای گرفتن نتیجه بهتر، می توانید مخلوطی از این دو ادویه را تهیه کنید.

روش استفاده از سس زنجبیل و فلفل برای درمان درد دندان

میزان مساوی از این دو ادویه را با آب مخلوط کنید و یک سس بسازید. توپ کوچکی از پنبه درست کنید و به میزان کافی به سس مورد نظر آغشته اش کنید.

بعد هم آن را درست روی دندان تان (جایی که لثه و زبان شما به آن برخورد نکند) بگذارید و تا زمان فروکش کردن درد یا حداقل تازمانی که طاقتش را دارید، پنبه را از دهان تان خارج نکنید.

راههای درمان دندان درد در خانه:آب اکسیژنه

درمان دندان درد با 8 داروی طبیعی(سریع)

اگر درد دندان شما با بدمزگی دهان و حتی تب همراه بود، بهترین راه برای کم کردن مشکل، استفاده از آب اکسیژنه است. اما مثل تمام روش های طبیعی، این هم یک روش موقتی است و تنها تا روز ویزیت پزشک شما را آرام نگه می دارد و عفونت دندان تان را کمتر می کند. اگر چاره ای جز تسکین خانگی درد ندارید، از این روش کمک بگیرید:

روش استفاده از آب اکسیژنه :

برای کشتن باکتری ها و کم کردن ناراحتی تان، کمی آب اکسیژنه ۳ درصد را قرقره کنید.

از این محلول تنها برای شستشو استفاده کنید. و پس از چرخاندن آن در دهان تان، محلول را بیرون بریزید. بعد هم چند بار دهان تان را با آب خالی شست وشو دهید.

راههای درمان دندان درد در خانه:یخ

درمان دندان درد با 8 داروی طبیعی(سریع)
راههای رفع دندان درد در خانه

 

فرقی نمی کند درد دندان شما را کلافه کند یا پا درد عذاب تان دهد؛ یخ همیشه مسکن موقتی خوبی برای انواع درد ها بوده است. اگر می خواهید تا رسیدن به مطب دندانپزشکی سرپا بمانید، از این روش کمک بگیرید.

روش استفاده از یخ:

چند قالب یخ را در یک کیسه پلاستیکی بریزید، پارچه نازکی را روی کیسه بپیچید و برای بی حس شدن دندان تان، ۱۵ دقیقه آن را روی قسمتی از صورت خود که دندان دردناک در محدوده آن قرار دارد، بگذارید.

قدیمی ها می گفتند اگر دست تان را با یخ ماساژ دهید، درد دندان تان آرام می شود. آنها ادعا می کردند وقتی یخ را بین انگشت سبابه و شست می گذارید، اعصاب انگشت شما پیغام سرما را به مغزتان می فرستند و پیغام آرام شدن درد هم به دندان شما می رسد.

درمان دندان درد با طب سنتی :سیر

درمان دندان درد با 8 داروی طبیعی(سریع)
نسخه های طب سنتی برای درمان دندان درد

خوردن سیر تنها سیستم ایمنی بدن تان را تقویت نمی کند. این داروی طبیعی علاوه بر اینکه نمی گذارد هر نوع بیماری سراغ تان بیاید و بیهوده درد بکشید، مسکن خوبی برای درد دندان هم به حساب می آید. برای گرفتن بهترین نتیجه از سیر درمانی، به این توصیه عمل کنید.

یک حبه سیر را روی دندان تان بگذارید و آن را بجوید. درد شما چند دقیقه بعد از جویدن سیر آرام می شود. پس اگر نتیجه را فورا مشاهده نکردید، به جویدن سیر ادامه ندهید.

این گیاه نه تنها درد شما را آرام می کند، بلکه مصرف مداومش دندان تان را محکم تر هم می کند.

درمان دندان درد با طب سنتی:صمغ مر

درمان دندان درد با 8 داروی طبیعی(سریع)
نسخه های طب سنتی برای درمان دندان درد

 

شیره درخت مرمکی یا همان صمغ مر می تواند دندان درد شما را آرام کند، پس اگر تا امروز نامش را نشنیده بودید، همین حالا برای تهیه کردنش به عطاری محله تان بروید. این صمغ التهاب دهان تان را کم کرده و به از بین رفتن باکتری ها کمک می کند. اگر یک عطاری کاردرست می شناسید که این صمغ در آن پیدا می شود، پس از تهیه کردن، آن را به این شیوه مصرف کنید:

یک قاشق چای خوری از پودر مر را در دو فنجان آب به مدت ۳۰ دقیقه بجوشانید و اجازه دهید محلول تان خنک شود. بعد هم برای هر بار استفاده، یک قاشق چای خوری از این دارو را در یک فنجان آب بریزید و ۵ تا ۶ بار در روز غرغره این محلول را ادامه دهید تا به نتیجه مورد نظرتان برسید.

 

 

منبع: مجله سیب سبز

امتیاز شما به این مطلب؟

ارسال نظر

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

ما را دنبال کنید