چگونه بالن آرزوها بسازیم؟طرز ساخت بالن چگونه است؟آیا با وسایل ساده می توان یک بالن هوای گرم برای چهارشنبه سوری ساخت؟

سلام به همه ی خانواده ها و افراد با استعداد و خلاق . که همیشه به فکر نو آوری و شکوفایی استعداد فرزندانشان می باشند.سایت آموزش نو در این قسمت فیلم آموزش ساخت بالن آرزوها در خانه به صورت بسیار ساده و با وسایل ساده  رو برای شما در نظر گرفته است.

 

چند سوال از شما عزیزان بالون چگونه به حرکت می کند و پرواز میکنه؟ نحوه کار بالن آرزوها چگونه است؟یا اینکه چطور یک بالون از زمین بلند میشه و به آسمون میره؟

قبل از نگاه کردن به پاسخ که بعد از فیلم آموزش ساخت بالن آرزوها برای شما قرار دادیم .کمی فکر کرده و اندیشه کنید تا ذهن شما فعال شده و سپس جواب هایتان را مقایسه نمایید.

شما می توانید سوالات بیشتری خودتان طراحی کرده و با ایده خود به آنها پاسخ بدهید .این کار باعث باز شدن ذهن شما و بیشتر به فکر نوآوری و خلاقیت بروید.

فیلم آموزش ساخت بالن آرزوها در خانه

[aparat id=”KeGQJ”]

امیدوارم از دیدن فیلم آموزشی رایگان ساخت بالون آرزوها در خانه لذت برده باشید.

به جواب سوالات رسیدید.آفرین

جواب این سوال خیلی آسان بود اگر کمی دقت می کردید. حتماً میدونین که هوای گرم از هوا سرد سبکتره و به سمت بالا جابجا میشه. این جابجایی رو به صورت علمی همرفت مینامند. برای اینکه یک بالون به پرواز در بیاد باید هوای داخل اون گرم بشه. در بالون های خیلی پیشرفته برای گرم کردن هوای داخل بالون از مشعل های گازی استفاده میکنن.

برای فرود آوردن بالون هم عکس این عمل رو انجام میدن. یعنی اگه هوای داخل بالون به تدریج سرد و سردتر بشه، بالون کم کم ارتفاعش کم میشه و به زمین فرود میاد. در فیلم آموزشی که مشاهده کردید. تمامی مراحل ساخت یک بالون آرزوها زیبا آموزش داده شد. به بالن آرزوها یا همان فانوس آسمان که بعضی ها هم بالن هوای گرم نیز می گویند.

چند نکته در مورد پرواز دادن بالن آرزوها(فانوس آسمان)

آموزش ساخت بالن آرزوها

نحوه ساخت بالن هوای گرم(فانوس آرزوها)

بالن را داخل خانه یا در فضاهای خشک روشن نکنید.

بالن آرزوها را در فضای آزاد و به دور از درخت و سیم برق پرواز دهید.

بالن آرزوها را نباید در روزهای بارانی یا بادی پرواز دهید.

شما حتی به عنوان کاردستی برای مدرسه می توانید استفاده نمایید. یعنی کاردستی بالن آرزوها(فانوس آسمان) را ساخته و به عنوان یک ایده و خلاقیت استفاده نمایید.

معمولا بالن هوای گرم را مردم در چهارشنبه سوری آن را روشن و به آسمان میسپارند.و شما هم می توانید با ساخت این بالن آرزوها در روز چهارشنبه سوری یک روز شاد و بی خطری داشته باشید.