آموزش سلامتی | آموزش کسب و کار های هنری  ،فنی ،کشاورزی

پرورش زالو یک ایده پولساز با سرمایه کم

پرورش زالو یک ایده پولساز با سرمایه کم،شغل با درآمد

پرورش زالو به خاطر اینکه بازگشت سرمایه ی بسیار بالایی دارد. و می شود با فضای بسیار کم و سرمایه ی کم واندک کار را شروع کرد .مورد استقبال بسیاری از کارآفرینان قرار گرفته است، به این دلیل که هم می شود به عنوان طرح خانگی و هم طرح صنعتی و نیمه صنعتی از این حرفه استفاده کرد .

نکته ی بسیار مهم که کار پرورش زالو را این همه جذاب نموده است قیمت زالو در کشور های اروپایی است. که بین ۶دلار تا ۸ دلار متغیر می باشد. و این تفاوت قیمت می توان این حرفه را به صادراتی پرسود و غیر نفتی برای ایران تبدیل کند.

جدا از از بازار صادراتی عالی زالو در داخل کشور نیاز روزافزون کشور به زالوهای پرورشی و از طرفی سود بسیار بالای پرورش زالو، موقعیت اقتصادی بسیار مناسبی را فراهم نمودهاست.

پرورش زالو شغلی با سرمایه کم و درآمد بالا می باشد.اما به دلیل  شناخت کم نسبت به این شغل  سئوالات بسیاری همیشه در ذهن مشتاقان و علاقمندان به کسب و کار وکارآفرینان در ذهن ایجاد کرده است . در این مطلب از آموزش نو کسب و کار اطلاعات مفیدی درباره این فعالیت به شما ارائه دادهیم.

پرورش زالو یک ایده پولساز با سرمایه کم

مزایای سرمایه گذاری در صنعت پرورش زالو که به عنوان یک ایده پولساز مطرح است را به طور خلاصه می توان چنین برشمرد:

گسترش سریع طب سنتی در ایران و جهان

صادرات و بازار جهانی عالی و رقابت با کشورهای اروپایی به دلیل هزینه پایین تولید در کشور

سرمایه اندک جهت شروع کار

سود دهی فراوان

تقاضای زیاد بازار

نیاز به حداقل فضا و محیط های کوچک و خانگی جهت پرورش

فراوری زالو و تهیه روغن اسانس و انزیم های مختلف در صنایع دارویی پزشکی و ارایشی بهداشتی

مصرف روزانه زالو در ایران برای مصرف پزشکی

دوره بازگشت سرمایه کوتاه و دسترسی سریع به درآمد

حداقل رسیدگی

تغذیه ارزان و در دسترس

فروش ماده اولیه به تولید کننده های بزرگ

ترویج و آموزش این صنعت نو

پرورش زالو چقدر درآمد دارد ؟آیا درآمدش خوب است؟

پرورش زالو یک ایده پولساز با سرمایه کم،شغل با درآمد

درآمد پرورش زالو مثل شغل های دیگر اگر پشتکار و اراده داشته باشید خوب است. شما اگر پنج میلیون تومان برای این کار سرمایه گذاری کردید، تقریبا نصف این سرمایه به خرید زالوهای مولد صرف می‌شود. زالوها دو جنسه هستند؛ یعنی در هر جفت‌گیری هر دو زالو بارور می‌شوند؛ بنابراین خیلی زود تکثیر می‌‌شوند و تعدادشان بیشتر می‌شود.

برای کسی که تازه وارد این حرفه می‌شود، ضریب سوددهی با توجه به احتمالات خطا هر زالو را یک به ۱۲ حساب می‌شود و اگر بتواند به این میزان از سوددهی برسید، منطقی است و اگر به بیشتر از میزان برسید، سود بیشتری نصیبتان شده است.

اگر سوددهی را همین یک به ۱۲ بگیریم و فرض کنیم دو هزار عدد از این زالوها تلف شده‌اند، حدود ۱۰هزار زالو خواهید داشت که می‌توانید حداقل ۱۸ میلیون تومان در بازار بفروشید. از این میزان باید هزینه انرژی و کارگر را کسر کنید. البته این برآورد برای افراد ناشی است که تازه وارد این کار شده اند و در سالهای آتی این سود چند برابر خواهد شدو به ضریبی مثل یک به ۵۰ می‌رسد.

این حرفه می‌تواند خیلی درآمدزا باشد؛ گرچه این در صورت رعایت اصول کار است؛ چرا که در صورت خطا کل سرمایه شما بر باد می‌رود! درواقع این به درایت تولیدکننده برمی‌گردد که به اندازه‌ای سرمایه‌گذاری کند که بتواند برداشت کند.

پرورش زالو چقدر سرمایه نیاز دارد؟آیا با سرمایه کم هم می شود شروع کرد؟

این شغل در قدم اول سرمایه چندانی لازم ندارد. و با یک سرمایه پنج میلیون تومانی و داخل خانه هم می‌توان کار را شروع کنید. اما در عوض به تخصص زیادی نیازمند است.

پس یک نکته بسیار مهم این است که : اگر اولین بار است که سراغ این حرفه می‌روید، حتما با افراد باتجربه و صاحب دانش در این حیطه مشورت کنید.

پرورش زالو توجیه اقتصادی دارد ؟برای چه پرورش زالو یک ایده پولساز است؟

پرورش زالو یک ایده پولساز با سرمایه کم،شغل با درآمد

دلایل بسیاری وجود دارد که این ایده را یک ایده پولساز می نامند. که در ادامه به تعدادی از آن ها اشاره می کنیم.ارزش هر چهار زالو معادل یک بشکه نفت اوپک است!

زالو مصارف زیادی دارد؛ برای همین در خارج از ایران طرفداران زیاد دارد و می‌توان به راحتی آنها را صادر کرد. زالو خواص درمانی زیادی دارد و از سردرد و سینوزیت گرفته تا میگرن و بیماریهای عفونی را درمان می‌کند.

علاوه بر این موارد از زالو می‌توان در تولید مواد آرایشی‌بهداشتی استفاده کرد. با توجه به اینکه ناحیه خزری ایران بهترین زالوی جهان را دارد، طرفدارن زیادی دارد؛ پس نگران اشباع شدن بازار کار این حرفه نباشید.

چگونه زالو پرورش دهیم؟

پرورش زالو یک ایده پولساز با سرمایه کم،شغل با درآمد

اگر قصد شما  پرورش زالو در خانه است . کافی است یک وان آب داشته باشید و بلد باشید جزیره‌سازی کنید. و زالوهای مولد خود را داخل آن بریزید.

زالوها اواخر زمستان جفت‌گیری می‌کنند. و در فصل بهار و تابستان کوکون‌ریزی (کوکون چیزی شبیه به پیله است.) می‌کنند. و سرانجام در اواخر تابستان و اوایل پاییز نوزادان زالو از داخل کوکون بیرون می‌آیند. از این زمان حدود۸ ماه زمان می‌‌برد که این زالوها به سن بلوغ برسند.

یعنی تقریبا در عرض یک سال و سه چهار ماهه می‌توان به تولید طبیعی زالو رسید. حتی می‌توان با اقداماتی مثل کم و زیاد کردن دمای هوا کاری کرد که زالوها بیشتر کوکون‌ریزی کرد و در نتیجه میزان تولید را افزایش داد.
برای تغذیه زالوها باید از خون پستاندار استفاده کرد؛ مراقب باشید حتما باید از خون پستاندار استفاده کنید وگرنه دچار مشکل خواهید شد. این نکته را فراموش نکنید شما فقط در صورتی می‌توانید به خون دسترسی پیدا کنید که مجوز رسمی داشته باشید وگرنه نمی‌توانید از سلامت خون اطمینان حاصل کنید.

توجه داشته باشیدکم نبوده‌اند کسانی که با خونهای آلوده کل سرمایه خود را از دست داده‌اند.نکته بسیار مهم دیگر این است که در این کار حتما با یک مشاور مشورت و از او راهنمایی بگیرید.

پرورش زالو چقدر در روز زمان نیاز دارد؟

کار پرورش زالو از شما زمان زیادی نمی‌برد؛ یعنی به صورت میانگین در نظر بگیریم شما باید در روز سه ساعت مفید کارکنید. در فصل زمستان ساعت کاری کمتر و در بهار بیشتر می‌شود. درواقع در این حرفه وقت اضافی زیاد خواهید داشت و در این وقت اضافه می‌توانید به یک شغل دوم هم فکر کنید. در ضمن به پرسنل زیادی احتیاج ندارید و در ازای هر پنج‌هزار زالو یک کارگر کفایت می‌کند.

چه کارهایی لارم است تا در این شغل موفق باشیم؟

پرورش زالو یک ایده پولساز با سرمایه کم،شغل با درآمد

اگر به دنبال شغلی زودبازده هستید، سراغ این حرفه نروید! چرا؟ چون پرورش زالو از مشاغلی است که به صبر و تحمل زیاد و مداومت در کار نیازمند است. افراد زیادی وارد این حرفه شده اند و به علت نداشتن پشتکار زود خسته شده اند و آن را کنار گذاشته‌اند. همت و پشتکار و تخصص مهم‌ترین فاکتور برای افرادی است که وارد این کار می‌شوند.

پرورش زالو از جمله مشاغل مولدی است که مشاغل جانبی زیادی در اطراف خود مستقیم و غیرمستقیم ایجاد می‌کند. این کار تولیدی باعث می‌شود که اولا طب سنتی که در همه جای جهان به صورت جدی دنبال می‌شود، در ایران هم پیگیری شود و ثانیا مانع قاچاق غیرقانونی آن به کشورهایی که طالب آن هستند می‌شود .

و در ضمن می‌توان از این موجودات کوچک برای مصارف بهداشتی و آرایشی استفاده کرد و این صنعت را هم بیش از پیش در کشور بومی کرد.

منبع: مهر

امتیاز شما به این مطلب؟

4.1 (81.54%) 13 بررسی

ارسال نظر

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

ما را دنبال کنید