آیا می شود در خانه خودمان شیشه پاک کن طبیعی درست کنیم؟آیا شیشه پاک کن طبیعی و خانگی وجود دارد؟مواد تشکیل دهنده و لازم برای تهیه شیشه پاک کن طبیعی و خانگی چیست؟فرمول ساخت شیشه پاک کن چیست؟

بله.می توانید در خانه با ساده‌ترین روش‌ و دستورالعمل شیشه‌ پاک کن طبیعی تهیه کنید.

به دلیل استفاده کردن ترکیبات شیمیایی مختلفی برای ساخت مواد پاک کننده و تمیز کننده کارخانه ای.استفاده از این مواد تمییز کننده همیشه هم بی خطر نیست.

پس از استفاده از این مواد پاک کننده مثل شیشه پاکن ذرات شیمیایی آنها در هوا پخش می شوند،که استنشاق و تنفس ذرات آنها ممکن است برای سلامتی شما آسیب رسان باشد. مخصوصا برای افراد حساس بهتر است استفاده از این نوع ترکیبات پاک کننده به حداقل برسانند.

راه حل اساسی آن استفاده از شیشه پاک کن طبیعی می باشد.حالا برای سلامتی خودتان و اطرافیان باید دست به کار شوید.شما باید این محلول شوینده و پاک کننده شیشه پاک کن را خودتان درست کنید. بله! درست حدس زدید؛ مایع تمیز کننده شیشه را هم باید خودتان بسازید.!

برای اینکه شیشه پاک کن بدون استفاده از مواد شیمیایی به کار ببرید. پیشنهاد می کنیم این مطلب را به دقت مطالعه فرمایید. تا از مواد طبیعی بیشترین استفاده را داشته باشید. و دیگر نگران آسیب و سموم مواد شیمیایی در حین تمیز کردن شیشه ها و تنفس ذرات آنها نباشید.

این شیشه پاک کن طبیعی و خانگی قدرت خوبی دارد. و سطحی تمیز و بدون لک و خط به جای می گذارد.

طرز تهیه شیشه پاک کن طبیعی در خانه

در این قسمت از آموزش نو ،تهیه شیشه پاک کن طبیعی در خانه ابتدا مواد لازم و مورد نیاز برای ساخت شیشه پاک کن طبیعی را ذکر کردیم سپس مراحل ساخت و نحوه ترکیب مواد آموزش داده شده است.

 برای ساخت شیشه پاک کن طبیعی در خانه چه وسایل و موادی مورد نیاز است؟

طرز تهیه شیشه پاک کن طبیعی در خانه

وسایل لازم برای درست کردن شیشه پاک کن طبیعی

یک چهارم پیمانه سرکه

یک قاشق غذاخوری نشاسته ذرت

یک هشتم پیمانه الکل ایزوپروپیل

2پیمانه آب مقطر یا آب شیر داغ

پیمانه یا شیشه اندازه گیری

قاشق غذاخوری

بطری اسپری خالی

قیف

دستورالعمل ترکیب مواد برای ساخت شیشه پاک کن طبیعی در خانه

مرحله اول: مایعات را با هم ترکیب نمایید.

از پیمانه یا شیشه مخصوص اندازه گیری مایعات استفاده کنید. و حجم مشخص شده از الکل، سرکه و آب داغ را اندازه گیری کنید. نیازی نیست آب در حال جوش باشد، همین که آب شیر از گرمترین درجه اش برداشته شود، کافی است. اگر آب شیر از محل زندگی شما از نوع آب سخت است و املاح و آهک زیادی دارد، دو پیمانه آب مقطر را روی اجاق گاز گرم کرده و از آن استفاده کنید.

با استفاده از قیف این مایعات را درون بطری خالی تمیز اسپری خالی کنید. بعد از اتمام این کار، قیف را خشک کنید.

مرحله دوم: نشاسته ذرت را اضافه نمایید.

یک قاشق غذاخوری از نشاسته ذرت را با استفاده از قیف درون بطری حاوی ترکیب مایعات بریزید. در بین این مواد، ماده جادویی همین نشاسته ذرت است. ذرات کوچک آن شاید به نظر شیشه را خش بیندازد، ولی رمانی که با مایعات مخلوط شود این اثر را نخواهد گذاشت و در حین تمیز کردن کاملا شیشه را تمیز می کند.

حال درب بطری را ببندید و به خوبی آن را تکان دهید تا ذرات به خوبی درون مایع گرم حل شود.

مرحله سوم: شیشه پاک کن طبیعی تان را تست کنید.

یک شیشه یا آینه گرد و خاکی و کثیف در خانه تان را انتخاب کنید، البته اگر دارید! محلول شیشه پاک کن را روی سطح منتخب خود اسپری کنید. و با استفاده از یک پارچه تمیز و با حرکات دایره ای شکل سطح شیشه یا آینه را به خوبی پاک کنید.

نکته: به دلیل اینکه در طی گذشت زمان ذرات جامد نشاسته ذرت درون محلول نشست می کند، حتما قبل از استفاده از محلول شیشه پاک کن، بطری را به خوبی تکان دهید.

در مقاله بالا آموزش نحوه درست کردن شیشه پاک کن طبیعی در خانه به روش ساده و مرحله به مرحله ارائه شد .امیدوارم لذت برده باشید. با ما همراه باشید در سایت آموزش نو.

برگرفته از: chidaneh.com