در ایران حدود 8000 گونه گیاهی وجود دارد که از این تعدادفقط 2300گونه جز گیاهان معطر و دارویی هستند و تعداد 450 گونه در عطاری های ایران به فروش می رسد.

گیاهان دارویی

گیاه درمانی روشی است که بیمار بعد از مراجعه به پزشک اگر بهبود نیافت با توجه به مزاج شخصی خود سمت گیاهان دارویی می رود که به طور کامل گیاهان دارویی،داروهایی هستند که مواد شیمیایی ندارند.

 

مارچوبه:

مارچوبه یکی از پرطرفدارترین سبزی های اروپا-آفریقای شمالی و غرب آسیاست ودر رنگ های سبز سفید و بنفش است.از مزایای مارچوبه می توان به کاهش فشار خون بالا ،لاغری و کاهش وزن و….اشاره کرد.

مارچوبه به دلیل داشتن مقدار زیادی فلاونوئید و آنتی اکسیدان از خطرابتلا به سرطان و التهاب مزمن جلوگیری می کند. مارچوبه از ابتلا به یبوست جلوگیری می کند.استفاده از مارچوبه در بارداری برای رشد سالم جنین بسیار کمک می کند.برای قند خون و دیابت-سلامت چشم-کلسترول خون-آلرژی-حساسیت-پوکی استخوان و ….مفید است.

رازیانه:

رازیانه گیاه دارویی و ادویه است که ریشه ای سفید و ساقه ی سبز و گل زرد داردو برای نفخ شکم و سو هاضمه بسیار استفاده می شود.

همچنین برای فشار خون-سلامت قلب-سرطان-پوکی استخوان-جوان سازی پوست صورت-سرفه و گلو درد مفید است.

گیاهان دارویی

شنگ:

شنگ نوعی سبزی کوهی است که بیشتر در مناطق کوهستانی رشد می کندو برای پوست و مو-درمان کچلی سر-معده-کبد-سرفه-روماتیسم-آرتروز و نقرس بسیار مفید است.

گیاهان دارویی

دارچین:

دارچین یکی از قدیمی ترین ادویه های شناخته شده و پر خاصییت ترین آنهاست.

دارچین برای جلوگیری از آلزایمر-جلوگیری از عفونت-جلوگیری از بیماری های قلبی-جلوگیری از سرطان-درمان دندان درد-برای رشد مو-درمان اگزما-سوزش ادرار مفید است.

گیاهان دارویی

پنیرک:

پنیرک یک گیاه پر خاصیت است و از فواید فراوانی برخوردار می باشد و مردم از گل و برگ آن برای درمان بیماری های خود استفاده می کنند .پنیرک در بیشتر مناطق یافت می شود.

برای بی خوابی-یبوست-سردرد-التهاب کلیه-سنگ صفرا-درمان زخم و بیماری تنفسی مفید است.

گیاه درمانی