آموزش سلامتی | آموزش کسب و کار های هنری  ،فنی ،کشاورزی

پوست سالم و زیبا داشته باشید+۵توصیه

پوست سالم و زیبا داشته باشید+5توصیه

برای داشتن پوست سالم و زیبا باید چه کار کنیم؟و چه مواردی را باید رعایت کنیم؟ راز مراقبت از پوست برای سالم و زیبا ماندن آن و در نتیجه جوان ماندن فرد چیست؟

اگر واقعا می خواهید پوست سالم و زیبا داشته باشید باید ۵ توصیه که توسط متخصصان پوست ارائه شده است را رعایت کنید تا شادابی و جوانی پوست شما تضمین شود.

۵توصیه متخصصان پوست برای داشتن پوستی سالم و زیبا

توصیه اول:نوشیدن آب کافی

متخصصان پوست نوشیدن آب به میزان کافی راهی برای داشتن پوستی سالم و شاداب می دانند.  همچنین متخصصان عنوان کردند که افرادی که در طول شبانه روز آب به‌اندازه کافی می‌نوشند، پوست سالم‌تری و در نتیجه جوانتری دارند.

توصیه دوم:قرار نگرفتن در برار نور مستقیم

دومین نکته برای داشتن پوست سالم و زیبا پرهیز از قرار گرفتن در معرض نور مستقیم می باشد، به عبارت دیگر اشعه ماوراء بنفش که در نور خورشید و لامپ‌های کم‌مصرف وجود دارد. برای پوست مضر می باشد.

متخصصان پوست بیان می کنند که نور اشعه ماوراء بنفش باعث شکستن الیافت پوست انسان می‌شود. به طور مثال اگر به مادربزرگ خود بنگریم، ناحیه گردن وی از صورتش جوان‌تر است . و این مورد به دلیل اشعه ماوراءبنفش است که به طور مستقیم با ناحیه صورت برخورد داشتهاست، همچنین نواحی گردن به دلیل پنهان بودن از نور، جوان مانده است.

توصیه سوم:ورزش کردن به طور منظم

یکی از عوامل مهم در سلامت بدن ورزش می باشد. که علاوه بر تنظیم وضعیت گردش خون، حفاظت از پوست را نیز انجام می‌دهد. بنابراین برای مراقبت از پوست و برای سالم و شاداب ماندن پوست توصیه می شود. ورزش به طور منظم در برنامه روزانه داشته باشید.

توصیه چهارم:قرار نگرفتن در معرض دود

نکته مهم دیگر در مراقبت از پوست، پرهیز از قرار گرفتن در معرض دود می باشد. به عبارت دیگر حالت‌های کاهش اکسیژن برای خون می‌تواند بر پوست که بزرگ‌ترین عضو بدن است، تاثیر گذارد. در نتیجه افرادی که در معرض آلودگی هوا، سیگار و در کل مواد دخانی هستند، پوست‌شان زود تر از دیگران پیر می‌شود.

نکته قابل توجه این است که سیکار کشیدن یکی از عوامل پیری زودرس پوست می باشد.

توصیه پنجم:استفاده از میوه و سبزیجات

آخرین راه برای حفظ سلامتی پوست استفاده از میوه و سبزیجات تازه به دلیل وجود ویتامین آنها می باشد. مصرف ویتامین‌ها به علت وجود املاح مناسب و آنتی‌اکسیدانی، از تولید عناصر ضدسلولی جلوگیری کرده و به شادابی پوست کمک می‌کند.

۸ ماده غذایی برای داشتن پوست سالم و زیبا

پوست سالم و زیبا داشته باشید+5توصیه
8 ماده غذایی برای داشتن پوست سالم و زیبا

همچنین توصیه می شود:مقاله زیر را مطالعه فرمایید.

علت پیری زودرس پوست چیست؟+۵روش جلوگیری 

منبع : farsnews.com

امتیاز شما به این مطلب؟

امتیاز دادن به این پست

ارسال نظر

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

ما را دنبال کنید