امروزه انتخاب و خرید لوازم خانگی اصل برای مردم مشکل بزرگی شده است.

خرید لوازم خانگی به علت تنوع زیاد و تشخیص تقلبی و اصل بودن آن یکی از سخت ترین کارها است.بنابراین قبل از خرید لوازم خانگی به درستی در مورد آن تحقیق کنید.از نظر کیفیت و کاربرد واندازه با یکدیگر مقایسه کنید.

به برچسب انرژی کالا توجه کنید.بر روی لوازم خانگی برچسب انرژی هایی نصب شده که نشان از آن است که لوازم خانگی شما چه مقدار انرژی مصرف می کند.حتما حین خرید به آن دقت کنید.

بسیاری از افراد تا می شنوند که محصول گارانتی دارد با اعتماد تمام آن محصول را خریداری می کنند اما باید حتما توجه داشته باشند که در مورد محصول با فروشنده به خوبی صحبت کنند واز تجربیات او استفاده کنند.

درمورد میزان سر و صدای کالا هم با فروشنده صحبت کنید،کالاهایی مثل جاروبرقی و لباسشویی.

به ابعاد لوازم خانگی توجه کنید.در خرید لوازم خانگی به ابعاد آن نسبت به جایی که انتخاب کرده اید توجه کنید.

 

راهنمای انتخاب خرید  لباسشویی

لباسشویی با توجه به تعداد زیاد بودن تنوع آن انتخاب را سخت کرده است.البته اگر نیاز های اساسی خود را در نظر بگیرید و بدانید که دنبال چه نوع ماشین لباسشویی هستید،حتما این کار برایتان راحت تر خواهد بود.

اندازه و ظرفیت ماشین

اولین چیزی که باید به آن توجه کرد ظرفیت و اندازه ماشین است.باید دستگاهی انتخاب کرد که جوابگوی نیاز خانواده باشد.به عنوان مثال لباسشویی 5 کیلو برای تعداد افراد 2 نفر جوابگو است.اگر بیش از 3 نفر هستید به فکر دستگاه با ظرفیت بالای 7 کیلو باشید.

دومین نکته که باید به آن توجه کرد این است که چند وقت یکبار از ماشین استفاده می کنید.اکثر مردم هر روز از لباسشویی خود استفاده نمی کنند.

 

ابعاد را در نظر بگیرید

هنگام خرید به ابعاد آن دقت کنید،معمولا لباسشویی ها 27اینچ هستند و در مورد جای گرفتگی دچار مشکل نمی شونداما اگر جای قرار گیری لباسشویی کنار دیوار است به نحوه باز و بسته شدن آن دقت کنید چرا که باز نشدن کامل آن باعث دشوار در روند ورود و خروج لباس ها می شود.

 

تسمه دار یا بدون تسمه

ویژگی دیگری که باید به آن توجه کرد،تسمه دار بودن یا بدون تسمه بودن ماشین لباسشویی است.معمولا لباسشویی هایی که قیمت بالاتری دارند فاقد تسمه هستند.در این مدل به جای اینکه موتور در پایین محفظه قرار بگیرد و باتسمه محفظه را به گردش در بیاورد ،در پشت قرار می گیرد و مستقیما این کار را انجام می دهد.از خوبی های ماشین لباسشویی های بدون تسمه کم بودن صدا و لرزش آن است.ماشین لباسشویی هایی که دارای تسمه هستند بعد از مدتی افزایش سایز می دهند و سر وصدا و لرزش های دستگاه زیاد می شود .

در خرید لباسشویی به برچسب انرژی آن دقت کنید و سعی کنید میزان مصرف آن از  A بالاتر باشد.

قابلیت های ماشین لباسشویی را در نظر بگیرید .

شستشوی سریع(Quick wash)

همان طور که از نام آن مشخص است برای شستشوی سریع به کار می رود و برای زمانی که عجله دارید بسیار مهم است.با فعال کردن این گزینه زمان شستشو و خشک کردن لباس سریع تر انجام می شود.

شستشوی سریع

آب کشی اضافه(Extra Rinse)

این گزینه برای زمانی است که شما شوینده زیادی نسبت به مقدار لباس هایتان استفاده کرده اید و می خواهید آبکشی لباس به خوبی انجام شود.

آب کشی اضافه(Extra Rinse)

چرخش مضاعف(Extended Spin)

این گزینه برای البسه هایی است که آب زیادی به خود جذب می کنند و سخت آب از خود پس می دهند.

چرخش مضاعف

شستشوی دستی(Hand Wash)

این گزینه همان طور که از نامش مشخص است شست و شو با دست را شبیه سازی می کند و برای لباس ها و پارچه های لطیف و …استفاده می شود.

شستشوی دستی

در خرید خود به داشتن گارانتی دقت کنید که لباسشویی جز لوازم هایی است که بعد از گذشت مدت ها ناگهان از کار می افتد.