آموزش سلامتی | آموزش کسب و کار های هنری  ،فنی ،کشاورزی

علت پیری زودرس پوست چیست؟+۵روش جلوگیری

علت پیری زودرس پوست چیست

یکی از سوالات شایع افرادی که پوستشان سریع تر از زمان معمول خشک یا طراوت قبلی خود را از دست داده است. این است که :علت پیری زودرس پوست چیست؟عادات بدی که باعث پیری زودرس می شود کدامند؟راه جلوگیری از پیری زودرس چیست؟

علت پیری زودرس پوست چیست؟و روش جلوگیری آن

جهت رسیدن به پاسخ سوالاتتان باید بدانید کدام کارها به پوستتان آسیب می رساند. و روند پیر شدن پوستتان را سریع تر می کند.یعنی توجه به برنامه مراقبت پوست و ضدپیری خودتان است.

این قابل انکار نیست که هیچ راه فراری از گذر زمان نداریم، پیر می شویم و بدنمان فرسوده می شود. اما این گذر زمان برای همه یکسان نیست. بعضی ها در ۵۰ سالگی شبیه ۳۰ ساله ها هستند. و بعضی در ۳۰ سالگی شبیه ۵۰ ساله ها!

تفاوت در چه چیزی است؟هر چند افرادی خوش شانس هستند. که به طور ژنتیک جوان تر می مانند. اما انتخاب ها و عادات ما در زندگی نقش بزرگی در جوان ماندن ما ایفا می کند.

عوامل موثر در پیری زودرس پوست و ۵روش جلوگیری از پیری زودرس پوست

علت پیری زودرس پوست چیست

۱-خشم و کینه یکی از عوامل و علت پیری زودرس می باشد.

خشم و کینه به دل گرفتن نه تنها شما را از درون تخریب خواهد کرد، بلکه باعث پیری زودرس در شما ایجاد می کند. خشم و کینه دائمی و تفکرات منفی می تواند شخص را به شدت سخت و سازش ناپذیر کند، به طوری که بدن را نیز به همین حالت در آورد.

شخصی که نتواند ریلکس باشد و خشم خود را کنترل نماید نمی تواند درمان یابد. بدن به طور طبیعی خودش را التیام می بخشد، اما برای این کار نیاز به آرامش و ریلکس بودن دارد.که در افراد کینه ای و خشمگین اتفاق نمی افتد.

خشمگین بودن با بیماری های قلبی و افسردگی با پیری زودرس ارتباط تنگاتنگی دارند.

شاید راهی برای فرار از استرس و خشم نداشته باشید، اما می توانید با تمرکز، ورزش و راه های مثبت دیگر این خشم و اضطراب را از بدنتان خارج کنید.

راه جلوگیری اول:خشم و کینه را کنار گذاشته و با تفکر مثبت و ریلکس زندگی کنید.

۲-استفاده نکردن از ضد آفتاب یکی از عوامل و علت پیری زودرس پوست می باشد.

علت پیری زودرس پوست چیست

برای بعضی ها مخصوصا آقایان کمی مشکل است. که هر روز قبل از بیرون رفتن از خانه کرم ضد آفتاب بزنند، اما باید بدانید که آفتاب فقط باعث ایجاد سرطان نمی شود. آفتاب پوست شما را در دراز مدت چروک و لکه دار می کند.

نکته قابل توجه این است که۹۰ درصد پیر شدن پوست به خاطر آفتاب ایجاد می شود، لذا استفاده هر روزه کرم ضد آفتاب بهترین عادتی است که شما را جوان نگه خواهد داشت.

نکته طلایی دیگر این است که فقط آفتاب تابستان نیست که به پوستشما آسیب می رساند، در روز های ابری زمستان هم اشعه UVA که بیشترین آسیب را به پوست می زند. می تواند از ابر و از شیشه عبور کند و پوست شما را بیازارد.

راه جلوگیری دوم:استفاده اصولی از ضد آفتاب در طول سال حتی فصل زمستان

۳-نزدن عینک آفتابی یکی از عوامل و علت پیری زودرس پوست می باشد.

توصیه می کنیم  که یک عینک آفتابی استاندارد در هر کدام از کیف هایتان داشته باشید! جمع کردن دائمی چشم ها می تواند منجر به چین و چروک های عمیقی شود. به خصوص در تابستان ها و روزهای آفتابی و حتی روزهای برفی!

نزدن عینک آفتابی می تواند منجر به ایجاد خطوط ریز دور چشم ها و نهایتا پیر شدن زود پوست و در کل چهره شما شود.

راه جلوگیری سوم: زدن عینک آفتابی استاندارد

۴- سیکار کشیدن یکی دیگر از عوامل پیری زودرس پوست می باشد.

علت پیری زودرس پوست چیست

 

در این مورد هیچ چیز قانع کننده تر از تحقیقی نیست که در سال ۲۰۱۳ روی دو قلوها انجام شد. نتیجه این تحقیق تفاوت های آشکار در میزان پف زیر چشم، پلک های متورم و چین و چروک را در دو فرد دوقلویی که یکی سیگار می کشید. و دیگری به هیج عنوان سیگار نمی کشید. را نشان می داد.

این تحقیق همچنین نشان می داد حتی مدتی به کوتاهی ۵ سال سیگاری بودن چه تاثیر محسوسی روی چهره دو قلوها داشت.

راه جلوگیری چهارم:سیکار نکشید.به جای سیکار کشیدن ورزش کنید و به طبیعت بروید.

۵-خوابیدن روی صورت یکی از علت پیری زودرس پوست می باشد.

علت پیری زودرس پوست چیست

اگر به روش صحیح نمی خوابید، وقت آن رسیده است که مدل خوابیدنتان را عوض کنید! چین و چروک های خوابیدن واقعی هستند و می توانند دائمی باشند.

اگر یک شب را روی شکم و صورت بخوابید چیزی نمی شود، اما اگر این را تبدیل به عادت کنید و یک شب پشت شب دیگر و سال پشت سال این طوری بخوابید، قطعا چروک های بدون بازگشتی روی صورتتان ایجاد می کنید. روی پشت یا روی پهلو بخوابید و تا می توانید از جنس های لطیف مثل ابریشم برای روبالشی استفاده کنید.

راه جلوگیری پنجم:خوابیدن به روش صحیح

در مطلب فوق ۵ عادات بدی که باعث پیری زودرس در شما می شود. را بیان کردیم حالا با روش های جلوگیری آن از پیری زودرس پوست خود جلوگیری کرده و پوستی جوان وشاداب داشته باشید.

برگرفته از :بیتوته

امتیاز شما به این مطلب؟

امتیاز دادن به این پست

ارسال نظر

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

ما را دنبال کنید