برای داشتن صورت زیبا و پوستی شاداب باید چکار کنیم؟آیا برای زیبایی پوست صورت با روش های خانگی و کم هزینه می توان نتیجه گرفت؟راههای زیبا شدن پوست چیست؟راز زیبایی پوست زنان چیست؟

پوست صورت یکی از قسمت های بسیار لطیف و حساس و آسیب پذیر بدن می باشد. پوست صورت به خاطر اینکه همیشه در معرض هوای گرم و سرد و یا نور آفتاب و همچنین آلودگی های هوا قرار دارد. باید توجه ویژه به سلامت و بهداشت آن داشت باشید.در این مقاله برای اینکه پوستی سالم و شاداب و زیبا داشته باشید. نکاتی در رابطه با زیبایی پوست در زیر آورده شده است .

چطور پوست صورت زیبا و شاداب داشته باشیم؟

در ادامه 7روش برای زیبایی پوست صورت و شادابی پوست صورت که باعث شفافیت پوست می شود را ذکر کردیم.که انجام دادن آنها تا حد زیادی به سلامت پوست صورت شما کمک خواهد کرد.

1-تشخیص نوع پوست خود

یکی از رازهای زیبایی پوست صورت تشخیص نوع پوست خود و آگاهی از آن می باشد.چون اگر پوست شما خیلی چرب است، از لوسیون های بدون چربی استفاده نمایید تا منافذ پوست تان بسته نشوند. اگر پوست شما بیش از حد خشک است، از کرم های چرب استفاده کنید.

2.استفاده از کرم ضد آفتاب استاندارد

زیبایی پوست صورت، پوست صاف

محافظت از پوست و شفافیت پوست

زمان خروج از منزل حتما از کرم ضد آفتاب استفاده کنید.حتی ممکن است در میان روز صورت خود را شسته و دوباره کرم ضد آفتاب بمالید. در استفاده از کرم های ضدآفتاب توصیه می شود از کرمی با SPF بیشتر از 30 استفاده کنید. استفاده از کرم ضد آفتاب تنها مختص فصل تابستان نیست. بلکه از آنجایی که آفتاب در تمام فصول می تابد بنابر این استفاده از کرم آفتاب نیز مهم است.

3- سیگار نکشید

زیبایی پوست صورت، پوست صاف

نکات زیبایی پوست:سیگار نکشید

سیگار کشیدن باعث پیری زود رس پوست می شود.سیگار باعث آسیب پوست می شود و می تواند پوست شما را 10 سال یا بیشتر، پیرتر کند. سیگار رادیکال های آزاد در سیگاری ها، به کلاژن و بافت های الاستیک پوست حمله می کنند و پوست را نازک تر، ضعیف تر و بیشتر مستعد ابتلا به چین وچروک می کند.

همچنین بخوانید : علت پیری زودرس پوست چیست؟+۵روش جلوگیری

4- مواد غذایی شیرین کم مصرف کنید

قند خون بالا باعث کاهش کلاژن پوست و افزایش چین وچروک آن می گردد. افزایش قند خون همچنین باعث عفونت قارچی پوست می شود و بثورات پوستی در زیرسینه ها، کشاله ران و حتی صورت نمایان می شود.

5- صورت خود را قبل از رفتن به رختخواب بشویید

در طول روز، چربی، آلودگی هوا و گردوخاک روی پوست شما قرار می گیرد. اگر آرایش کنید، مواد آرایشی نیز به آلودگی های قبلی اضافه می شود و در صورتی که قبل از خواب صورت تان را نشویید، هنگامی که سرتان را روی بالش می گذارید، تمام این آلودگی ها به سطح بالش تان می مالد و منافذ پوست شما را می بندد،

در نتیجه پوست دیگر نمی تواند نفس بکشد و جوش و سایر مشکلات پوستی به سراغ صورت شما می آید. اگر خیلی خسته هستید و نمی توانید این کار را انجام دهید، صورت خود را با دستمال مرطوب، پاک کنید.

6- در مصرف لوازم آرایشی و بهداشتی به تاریخ مصرف آن دقت کنید

زیبایی پوست صورت، پوست صاف

زیبایی صورت با 7راز زیبایی

خانم ها توجه داشته باشند اگر بعد از استفاده از لوازم آرایشی و بهداشتی دچار ناراحتی پوستی یا چشمی شدند، آنها را دور بیندازند. مواد آرایشی را نباید بیشتر از سه ماه نگه داشت. هنگامی که یک ماده آرایشی برای اولین بار استفاده می شود، روی جعبه یا قوطی آن، با خودکار یا ماژیک، باید تاریخ آن روز نوشته شود.

7- مراجعه به پزشک متخصص پوست

حداقل سالی یکبار به متخصص پوست مراجعه کنید.اگر مشکلات حاد پوستی دارید با مراجعه به پزشک متخصص پوست می توانید مشکلات پوستی خود را بهتر و سریع تر درمان کنید.

برگرفته از :سلامت نیوز